EY-Parthenon Ringvaart Regatta


Days
:
Hours
:
Mins
:
Secs

Time schedule 2018

The time schedule for the 43rd EY-Parthenon Ringvaart Regatta is published.

It is nog possible to change your start time.

Click here to open the schedule in PDF.

# Crewname Boat class Check-in Briefing Float time Start time
113 Ringvaart voor 113 H1x 04:40 05:30 05:50 06:00
1 Fred Falipou H1x 04:40 05:30 05:50 06:00
2 EY-Parthenon M8+ 04:40 05:30 05:50 06:00
3 Jeroen van den Berg H1x 04:40 05:30 05:50 06:00
4 Dubbel Friss D4* 04:40 05:30 05:50 06:00
5 Jobhop H1x 04:40 05:30 05:50 06:00
6 Amateurkanoers Heren 11vo HC4+ 04:40 05:30 05:50 06:00
155 Willem lll D8+ 04:40 05:30 05:50 06:00
8 Dispuut Q.T D4* 04:40 05:30 05:50 06:00
9 Lot&Laar D2x 04:40 05:30 05:50 06:00
10 Volans4all Hv1x 04:40 05:30 05:50 06:00
11 Held(en) op herhaling MW2* 04:40 05:30 05:50 06:00
12 Heucom mix4 M4* 04:50 05:30 06:00 06:10
13 Triton 3 H8+ 04:50 05:30 06:00 06:10
14 Nereus damesch clubacht 2017 D8+ 04:50 05:30 06:00 06:10
15 Donkerblauwe Zwaan M2x 04:50 05:30 06:00 06:10
16 Asopos mix8+ M8+ 04:50 05:30 06:00 06:10
17 Link&co D4* 04:50 05:30 06:00 06:10
18 The Lady in Red Challenge HW1x 04:50 05:30 06:00 06:10
19 2x zo Hard M2x 04:50 05:30 06:00 06:10
20 Antigoon M2x 04:50 05:30 06:00 06:10
21 VUURig BONT DB2x 04:50 05:30 06:00 06:10
22 Beekprik Hv1x 05:00 05:30 06:10 06:20
23 Chloé DB8+ 05:00 05:30 06:10 06:20
24 Mariken en Ernst M2x 05:00 05:30 06:10 06:20
25 Theo Homan H1x 05:00 05:30 06:10 06:20
26 korenton H2x 05:00 05:30 06:10 06:20
27 Annet&Mau D2x 05:00 05:30 06:10 06:20
28 De Paarse Parel DC8+ 05:00 05:30 06:10 06:20
29 AROSS_DDP HW2* 05:00 05:30 06:10 06:20
30 Het Roeikasteffect HC4+ 05:00 05:30 06:10 06:20
31 MAKASKE & VAN GRIEKEN D2x 05:00 05:30 06:10 06:20
32 Pascal van den Ouden H1x 05:00 05:30 06:10 06:20
33 Home before dARC H2x 05:10 05:30 06:20 06:30
34 Vanir8+ H8+ 05:10 05:30 06:20 06:30
35 Waterladies D8* 05:10 05:30 06:20 06:30
36 ACOWEE H2x 05:10 05:30 06:20 06:30
37 Beren van Jannen H2x 05:10 05:30 06:20 06:30
38 Lekkerdingvaart D4+ 05:10 05:30 06:20 06:30
39 Platina^2 H2- 05:10 05:30 06:20 06:30
40 Triton oud heren 6 H2x 05:10 05:30 06:20 06:30
41 Sambucaboot HC2* 05:10 05:30 06:20 06:30
42  Team Aquajet DC4* 05:10 05:30 06:20 06:30
43 Saurus 4* H4* 05:20 06:00 06:30 06:40
44 Waka M8+ 05:20 06:00 06:30 06:40
45 Mixed-Double M4x 05:20 06:00 06:30 06:40
46 Intens D8+ 05:20 06:00 06:30 06:40
47 Zwaarst H8+ 05:20 06:00 06:30 06:40
48 Blik op oneindig D4* 05:20 06:00 06:30 06:40
49 Elfde DubbelTwee H2x 05:20 06:00 06:30 06:40
50 BlackPearl DC4+ 05:20 06:00 06:30 06:40
51 Survivors MC2* 05:20 06:00 06:30 06:40
52 Hssk heren ringvaart 8+ H8+ 05:30 06:00 06:40 06:50
53 Heerenvereeniging “De Leidsche Professorenboot” H8+ 05:30 06:00 06:40 06:50
54 TWchicks D4+ 05:30 06:00 06:40 06:50
55 Argo H2+ 05:30 06:00 06:40 06:50
56 Après Skiff Hov1x 05:30 06:00 06:40 06:50
57 Damesdispuut Animo D8+ 05:30 06:00 06:40 06:50
58 E.M.M.E.R. DC8+ 05:30 06:00 06:40 06:50
59 Wedstrijddouchers H8+ 05:30 06:00 06:40 06:50
60 Marcel van Schie H1x 05:30 06:00 06:40 06:50
61 Jip, Job en de kinderen H8+ 05:40 06:00 06:50 07:00
62 ZAMIP M8* 05:40 06:00 06:50 07:00
63 Heren 7 136 H4* 05:40 06:00 06:50 07:00
64 Draft HC4+ 05:40 06:00 06:50 07:00
65 Eru Balans M2x 05:40 06:00 06:50 07:00
66 Società Canottieri Palermo H1x 05:40 06:00 06:50 07:00
67 Asopos dames 4 D4* 05:40 06:00 06:50 07:00
68 Beer-boot DC4+ 05:40 06:00 06:50 07:00
69 VE-TWO D2x 05:40 06:00 06:50 07:00
70 Bakfiets HB2x 05:40 06:00 06:50 07:00
71 peter van Lith H1x 05:50 06:30 07:00 07:10
72 Diede Remco H2x 05:50 06:30 07:00 07:10
73 LightWings14 H2x 05:50 06:30 07:00 07:10
74 Freek de Groot H1x 05:50 06:30 07:00 07:10
75 Bootjes & Biertjes D2x 05:50 06:30 07:00 07:10
76 Dat kan schnellerrr H8+ 05:50 06:30 07:00 07:10
77 Calimero D1x 05:50 06:30 07:00 07:10
78 Elfvis Angels Reprise D2x 05:50 06:30 07:00 07:10
79 Noreen & Machteld D2x 05:50 06:30 07:00 07:10
80 Kookcie is macht M2x 05:50 06:30 07:00 07:10
81 eNeRGy HC4* 05:50 06:30 07:00 07:10
82 No Ringvaart, No Glory D4* 05:50 06:30 07:00 07:10
83 Bestuur 140 M8+ 06:00 06:30 07:10 07:20
84 Prenkvaart D4* 06:00 06:30 07:10 07:20
85 Viking70 HC4* 06:00 06:30 07:10 07:20
86 Hooggegrepen D4* 06:00 06:30 07:10 07:20
87 Lucky HC4+ 06:00 06:30 07:10 07:20
88 Peter & Michiel H2x 06:00 06:30 07:10 07:20
89 LUNA D4+ 06:00 06:30 07:10 07:20
90 Booton D8+ 06:00 06:30 07:10 07:20
91 Boat’em HC4+ 06:00 06:30 07:10 07:20
92 Piece of Ship DC8+ 06:10 06:30 07:20 07:30
93 Mutua Vikings H8+ 06:10 06:30 07:20 07:30
94 Phocas M8+ 06:10 06:30 07:20 07:30
95 Blanco Boot D8+ 06:10 06:30 07:20 07:30
96 Dappers D4* 06:10 06:30 07:20 07:30
97 Dubbelbier met raspatat H4* 06:10 06:30 07:20 07:30
98 Randomheid M8+ 06:10 06:30 07:20 07:30
99 Drakenskiff D1x 06:10 06:30 07:20 07:30
100 JoostSkiff H1x 06:20 07:00 07:30 07:40
101 Triton 6 H4+ 06:20 07:00 07:30 07:40
102 Keihard H4+ 06:20 07:00 07:30 07:40
103 RAMBOot H8+ 06:20 07:00 07:30 07:40
104 Rick Smit H1x 06:20 07:00 07:30 07:40
105 GMG (Gerrit Money Gang) HC2+ 06:20 07:00 07:30 07:40
106 Huilend Naar De Club M2x 06:20 07:00 07:30 07:40
107 Team Hoff H1x 06:20 07:00 07:30 07:40
108 Rijnmond 2X HC2x 06:20 07:00 07:30 07:40
109 Team Verhagen H2x 06:20 07:00 07:30 07:40
110 Second try H1x 06:20 07:00 07:30 07:40
111 Triton 4 D2x 06:20 07:00 07:30 07:40
112 SKØLL 107 H4* 06:30 07:00 07:40 07:50
114 Hans van der Ploeg H1x 06:30 07:00 07:40 07:50
115 de Butenverwachting H8+ 06:30 07:00 07:40 07:50
116 Asopos Minerva dames D8+ 06:30 07:00 07:40 07:50
117 Het bootje uit Roden D2x 06:30 07:00 07:40 07:50
118 Maddie en Marjo D2x 06:30 07:00 07:40 07:50
119 Grote Terts M3x 06:30 07:00 07:40 07:50
120 F.I.E.T.S. & Luna M8+ 06:30 07:00 07:40 07:50
121 Row your Goat H2x 06:30 07:00 07:40 07:50
122 Hutje op de brug M4* 06:30 07:00 07:40 07:50
123 Hoe dan ook koningen H2x 06:40 07:00 07:50 08:00
124 Triton 2 D8+ 06:40 07:00 07:50 08:00
125 Rhetoricadispuut TAU H8+ 06:40 07:00 07:50 08:00
165 D’on Quixote HC4+ 06:40 07:00 07:50 08:00
126 V.E.R.ZUIPEN H8+ 06:40 07:00 07:50 08:00
127 SLM M2x 06:40 07:00 07:50 08:00
128 Zijn we er al? M4* 06:40 07:00 07:50 08:00
172 Phannekoeken H2x 06:40 07:00 07:50 08:00
129 Team Doornbosch M4* 06:40 07:00 07:50 08:00
130 cvmaaren HW2* 06:40 07:00 07:50 08:00
131 Exact! H4* 06:50 07:30 08:00 08:10
132 Vindicruisers D8+ 06:50 07:30 08:00 08:10
133 HRD Van Speyk H8+ 06:50 07:30 08:00 08:10
134 EenmaalRitsma H1x 06:50 07:30 08:00 08:10
135 Machteld & Ka-chun MB2x 06:50 07:30 08:00 08:10
136 E. Veltmeijer H1x 06:50 07:30 08:00 08:10
137 Twee Keer Vijftig H2x 06:50 07:30 08:00 08:10
138 Wallon8 H8+ 06:50 07:30 08:00 08:10
139 Horkeboeren13 H2- 07:00 07:30 08:10 08:20
140 botte boot D8* 07:00 07:30 08:10 08:20
141 Nog steeds önderweg D8+ 07:00 07:30 08:10 08:20
142 Jelmer Hiemstra H1x 07:00 07:30 08:10 08:20
143 RIC Mix M2x 07:00 07:30 08:10 08:20
144 La Sjoef D8+ 07:00 07:30 08:10 08:20
145 Huub for Happy Holiday H1x 07:00 07:30 08:10 08:20
146 V’arena HC4+ 07:00 07:30 08:10 08:20
147 Pieter H1x 07:10 07:30 08:20 08:30
148 Walkuren D8+ 07:10 07:30 08:20 08:30
149 Goudzoekers D4* 07:10 07:30 08:20 08:30
150 Voor het verhaal H2- 07:10 07:30 08:20 08:30
151 Champion of the Thames H4+ 07:10 07:30 08:20 08:30
152 Katinka en Jaap M2x 07:20 08:00 08:30 08:40
153 A.I. Forseti H8+ 07:20 08:00 08:30 08:40
154 Ralf ter Burg H1x 07:20 08:00 08:30 08:40
156 Stringvaart D4* 07:20 08:00 08:30 08:40
157 Argo Zwicht H8+ 07:30 08:00 08:40 08:50
158 Heeren Xll H8+ 07:30 08:00 08:40 08:50
159 Sietze Hylkema H1x 07:30 08:00 08:40 08:50
160 Ridder Rob H1x 07:30 08:00 08:40 08:50
161 Giel Talsma H1x 07:30 08:00 08:40 08:50
162 Buurman & Buurman H2- 07:30 08:00 08:40 08:50
163 Hertog Heroes H2x 07:30 08:00 08:40 08:50
164 Natuurlijke Reserves M8+ 07:40 08:00 08:50 09:00
166 Maar Buurman wat doet u nu?! H8+ 07:40 08:00 08:50 09:00
167 Triton 1 D8+ 07:40 08:00 08:50 09:00
168 Schwung H4+ 07:40 08:00 08:50 09:00
169 Phogelbekvier M4* 07:40 08:00 08:50 09:00
170 Sparkly H2x 07:40 08:00 08:50 09:00
171 Viking 8 HC4* 07:40 08:00 08:50 09:00

 

white gradient